Muzica şi poezia , prietenii sufletului meu!
marți, 30 decembrie 2014
Plugusor umoristic
Plugusor umoristic
Aho, aho!
Mâine anul se-noieste
Plugusorul se porneste
Si începe-a colinda
Pe la case a ura.
Iarna-i grea, omatu-i mare,
Semne bune anul are,
Semne bune de belsug
Ca si brazda de sub plug.
Mânati mai, hai, hai, hai!
Aflați mai multe »
Postări mai noi
Postări mai vechi
Pagina de pornire
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
La multi ani frumoși si multe bucurii draga noastra Victoria ⚘️🥰🎂🎉